Krakowskie Biuro Festiwalowe TVN


Sylwester w Krakowie - Facebook

Informacje organizacyjne

« wstecz
Dodano: poniedziałek, 29 grudnia 2014

W związku z imprezą sylwestrową na Rynku Głównym przewidziane są zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum Krakowa.

Zamknięte, jako drogi ewakuacyjne, będą ulice: Jana (na odcinku Rynek – Tomasza) i Bracka (na odcinku Rynek – Gołębia). Jednokierunkowa (dla wychodzących z płyty Rynku) będzie ulica Szewska na odcinku Rynek – Jagiellońska. Na czas imprezy na wniosek policji mogą zostać zamknięte dla ruchu pojazdów ulice: Sławkowska, Szczepańska, św. Anny, Szpitalna, Sienna. Zakazy zatrzymywania i postoju w dniu 31 grudnia roku będą obowiązywały od godziny 10:00 przy ulicach: Szczepańskiej, Szewskiej, Sławkowskiej, św. Jana, Brackiej, Wiślnej, św. Anny i Jagiellońskiej.Na teren imprezy będzie można się dostać dzięki trzem bramkom zlokalizowanym u wylotu ulic Szczepańskiej, Szewskiej i św. Anny. Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych, szklanych butelek, alkoholu, napojów nie znajdujących się w fabrycznie zamkniętych opakowaniach oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane do pojemników zapewnionych przez MPO. Sektor dla osób niepełnosprawnych zlokalizowany będzie przy namiocie technicznym. Podest o wysokości 1,5 m zapewni widzom dobrą widoczność i akustykę. Każdej osobie niepełnosprawnej w sektorze może towarzyszyć jeden opiekun. Dodatkowy podgląd na scenę będzie zapewniony dzięki czterem telebimom o wymiarach 6 x 3,5m. Dwa z nich zlokalizowane będą bezpośrednio przy scenie oraz po jednym w okolicy Sukiennic i za namiotem technicznym.

Punkt medyczny zlokalizowany będzie na płycie Rynku, u wylotu ulicy św. Jana. Tam również znajdować się będzie punkt osób zagubionych. Toalety dla uczestników imprezy zlokalizowane będą u wylotu ulic św. Jana oraz św. Anny. Imprezę zabezpieczać będzie ponad 200 ochroniarzy, 5 karetek, wóz straży pożarnej oraz sztab policjantów i strażników miejskich. Łącznie 60 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania zadba o czystość w trakcie imprezy i po jej zakończeniu.

Wszystkim planującym razem z nami przywitać Nowy Rok polecamy zapoznanie się ze szczegółowym planem organizacji Rynku Głównego i okolic w trakcie ostatniej nocy roku 2014. Wszystkim korzystającym tego dnia z przewozów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie zalecamy także zapoznanie się z informacją o zmianie czasu i częstotliwości kursowania autobusów.

Pełna treść regulaminu dostępna jest tutaj.

Zobacz także:

 

Factory Kraków Arcelor Mittal Partner dla Krakowa Partner Dla Krakowa
© Krakowskie Biuro Festiwalowe 2018 | Created by Yoho