Krakowskie Biuro Festiwalowe TVN


Sylwester w Krakowie - Facebook

Królewskie powitanie Nowego Roku

« wstecz
Dodano: czwartek, 1 stycznia 2015

Kraków w królewskim stylu przywitał Nowy Rok! Na imprezie sylwestrowej Kraków – Miasto Królów bawiło się ponad 150 tys. osób, z czego 20 tys. pod samą sceną u stóp krakowskiego ratusza. Znakomite, efektowne i dynamiczne widowisko, w którym udział wzięło ponad 50 artystów, trwało ponad 5 godzin. Cztery wielkie telebimy, multimedialna scena, imponujące efekty wizualne tworzone przez 1600 świateł, w tym 1300 inteligentnych punktów świetlnych oraz realizacja telewizyjna na żywo z użyciem 14 kamer HD sprawiły, że zwieńczenie roku 2014 w Grodzie Kraka okazało się wyjątkowym przeżyciem zarówno dla zgromadzonych na Rynku, jak i publiczności przed telewizorami.

Przygotowania do krakowskiego pożegnania roku 2014 trwały już od początku grudnia. Na największym placu w Europie stanęła multimedialna scena o szerokości 50 m i wysokości sięgającej 17 m inspirowana królewską koroną, na której gościliśmy największe gwiazdy polskiej piosenki wspólnie z nami witające Nowy Rok. Wśród nich znalazła się Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, Kayah, Zakopower, IRA, Wilki, Feel, Grzegorz Hyży, Red Lips, Future Folk, Liber oraz Natalia Szroeder. Artystów wspierali najlepsi wokaliści, performerzy i tancerze z programów X Factor i Mam Talent!: Sabina Jeszka, Karolina Duszkiewicz, Julia Olędzka, Mateusz Guzowski, Marcin Spenner, Biba, Red Pop, Pin Up Candy, Patman Crew, Bucket Guys, Krzysztof Drabik i Top Toys. Imprezę poprowadzili popularni prezenterzy telewizji TVN: Patrycja Kazadi, Agnieszka Szulim, Marcin Prokop i Olivier Janiak. O doskonałą choreografię zadbał Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT. Niezapomniane występy z efektowną oprawą wizualną trwały do godziny 1:30, jednak wypełniona po brzegi płyta Rynku kontynuowała świętowanie nadejścia Nowego Roku nawet po zakończeniu widowiska.

Przy tegorocznej imprezie sylwestrowej pracował sztab ekspertów z zakresu organizacji oraz promocji koncertów i imprez masowych, a także specjaliści z dziedzin akustyki, oświetlenia i techniki scenicznej. O bezpieczną zabawę zadbało 150 policjantów wspomaganych przez krakowską Straż Miejską oraz 200 ochroniarzy, zastęp Straży Pożarnej i 5 karetek pogotowia. O uporządkowanie terenu imprezy i okolic troszczyło się 60 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Aby zapewnić uczestnikom wydarzenia sprawny powrót do domu, organizatorzy we współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Spółką Przewozy Regionalne przygotowali specjalne rozkłady autobusów i pociągów.


Organizatorzy wydarzenia – telewizja TVN, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe dziękują wszystkim uczestnikom i artystom za wspólne przywitanie Nowego Roku i składają najlepsze życzenia na nadchodzący rok 2015.

         

Fot. Wojciech Wandzel, www.wandzelphoto.com


Zobacz także:

 

Factory Kraków Arcelor Mittal Partner dla Krakowa Partner Dla Krakowa
© Krakowskie Biuro Festiwalowe 2018 | Created by Yoho