Krakowskie Biuro Festiwalowe TVN


Sylwester w Krakowie - Facebook

Edyta Górniak na scenie krakowskiego Sylwestra!

« wstecz
Dodano: poniedziałek, 21 grudnia 2015

W tym roku na Rynku Głównym w Krakowie wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady. Wśród nich pojawi się również Edyta Górniak!. Podczas koncertu artystka zaprezentuje zarówno swoje największe hity w nowych aranżacjach, jak i utwory zwiastujące nadchodzący album. Artystka właśnie w 2015 roku obchodzi 25 lecie swojej kariery, którego ukoronowaniem jest spektakularna trasa koncertowa Love 2 Love. Kolejny rok rozpocznie na krakowskim Rynku razem z Miastem Kraków, Krakowskim Biurem Festiwalowym i Telewizją TVN.

Edyta Górniak to właścicielka jednego z najpiękniejszych głosów w Polsce. Przez wszystkie lata swojej artystycznej pracy udowodniła, że jest perfekcjonistką w każdym calu. Zawodowo była związana z muzycznym Studiem Buffo w Warszawie, gdzie łącznie zagrała 700 spektakli, z czego kilkadziesiąt na Broadwayu. Zadebiutowała w 1989 roku w programie Zbigniewa Górnego Śpiewać każdy może, a kilka miesięcy później wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła wyróżnienie za piosenkę Zły chłopak pochodzącą z repertuaru Lory Szafran. Po pierwszych trzech dniach od premiery, pierwszy studyjny album Edyty Górniak Dotyk sprzedano w ilości 100 000 egzemplarzy, co zaowocowało wówczas Złotą Płytą. Fani kochają artystkę za: szczerość, uczciwość, dobroć, czułość i wyjątkową dbałość o słuchaczy. W 1994 roku, Edyta Górniak, jako pierwsza polska artystka wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji. Za rewelacyjne wykonanie piosenki To nie ja otrzymała II miejsce. W 2007 roku ukazała się długo oczekiwana przez fanów płyta. Album zatytułowany został E•K•G. Promowała go piosenka List, która jest polską wersją przeboju I Surrender nagranego w 2002 roku przez Céline Dion. W prezencie walentynkowym, w lutym 2008 roku Edyta podarowała fanom kolejny singiel z płyty – piosenkę Dziękuję Ci. Na tym krążku Edyta po raz pierwszy ujawniła swój talent autorski.

FUNtastyczny Sylwester w Krakowie rozpocznie się o godzinie 19:00 na płycie Rynku Głównego w Krakowie. Transmisja z wydarzenia na antenie TVN rozpocznie się o 19:45.

Zobacz także:

 

Factory Kraków Arcelor Mittal Partner dla Krakowa Partner Dla Krakowa
© Krakowskie Biuro Festiwalowe 2018 | Created by Yoho