Krakowskie Biuro Festiwalowe TVN


Sylwester w Krakowie - Facebook

Teatr KTO dołącza do Sylwestra w Krakowie!

« wstecz
Dodano: środa, 21 grudnia 2016

Krakowska prywatka w sylwestrową noc coraz bliżej. Do wspólnego świętowania dołącza także Teatr KTO, który wnosi do wspólnego świętowania to co najlepsze – swój nagradzany spektakl „Peregrinus”.

W Sylwestra o godz. 21.00 na Rynku Głównym Teatr KTO zaprezentuje nową - nocną wersję spektaklu „Peregrinus”! To przedstawienie inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota. Wyróżnione nagroda Teatru im. Tony Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Târgovişte (Rumunia) w 2016 roku. Spektakl prezentowany był w Anglii, Chorwacji, Iranie, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, we Włoszech, w USA, Korei, Gruzji oraz w wielu miastach Polski.

„Peregrinus” pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku gdzieś, hen, poza Krakowem. Opowiada o współczesnym Everymanie, którego życie "zawieszone" jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji. „Drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”. Świat Peregrinusa, to cywilizacja "cyfrowa" - smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją. Przedstawienie pokaże nam, że warto cieszyć się czasem spędzanym wspólnie z najbliższymi. Choćby w trakcie takich prywatek jak Sylwester w Krakowie.

Po przedstawieniu nastąpi 45 minutowa przerwa techniczna, po której na scenie pojawi się Charlie, która rozgrzeje publiczność przed występem grupy XXANAXX. Formacja na Sylwestrze w Krakowie zagra w czteroosobowym składzie poszerzonym o Wojciecha Baranowskiego (instrumenty klawiszowe) i Gniewomira Tomczyka (perkusja, sample). Wszyscy ci artyści zagrają na tle pięknie iluminowanych Sukiennic.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy.

Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają. Arcelor Mittal życzy szampańskiej zabawy.


fot. Filip Rudnicki

Zobacz także:

 

Factory Kraków Arcelor Mittal Partner dla Krakowa Partner Dla Krakowa
© Krakowskie Biuro Festiwalowe 2018 | Created by Yoho